Шановні батьки!

Результати діяльності Дружбівського ліцею з метою інформування батьків та громадськості публікуються в мережі Інтернет, а саме на офіційному веб-сайті ліцею. Це можуть бути фото, відео файли, творчі роботи учасників освітнього процесу. Люди у всьому світі, з доступом до мережі Інтернет, будуть мати можливість побачити фото Вашої дитини або відео з її участю,фото її творчих робіт.

Ми плануємо публікувати такі матеріали та документи лише з Вашого письмового дозволу. Для цього нам необхідно отримати Вашу згоду на публікацію фото та відеоматеріалів дитини, а також дозвіл на публікацію її творчих робіт із зазначенням імені, прізвища та віку автора.

Будь ласка, ознайомтеся із правилами розміщення дитячих робіт в Інтернеті та зазначте, публікацію яких документів, із Вашої точки зору, здійснювати не бажано.

Дякуємо за Ваше співробітництво!

Розміщуючи роботи або фото та відео, на яких буде Ваша дитина, ми зобов’язуємося, керуватися наступними правилами:

• Заборонено публікувати матеріали із зазначенням номера телефону Вашої дитини, адреси.

• Заборонено публікувати матеріали, які містять будь-яку інформацію, що вказує на місце розташування дитини у точний період часу, окрім перебування її у закладі освіти.

• Заборонено публікацію матеріалів, що містять небажану інформацію, прямі чи опосередковані посилання на подібний матеріал.

• Перед публікацією роботу дитини буде розглянуто та схваленою педагогом, який є автором відповідної публікації до мережі Інтернет.

Дозвіл батьків:

Я, __________________________________________________________________ надаю дозвіл публікувати матеріали мого сина (доньки)____________________________________________ _________________________________ Здобувача освіти ______________класу Дружбівського ліцею Радивилівської міської ради Рівненської області в мережі Інтернет відповідно до правил, що описані вище.

Зробіть відмітку в рядку з матеріалами, які, на Ваші переконання, небажані для публікації в мережі Інтернет:

________ Ім'я дитини
________ Особисті фотографії дитини
________ Фотографії дитини (з занять та заходів закладу освіти)
________ Групові фотографії із закладу освіти


Підпис батька / опікуна: ______________________ Дата: ___________________

Цей дозвіл буде дійсним до тих пір, доки Ви самі не забажаєте змінити цю форму і підписати новий дозвіл.

У разі виникнення проблем, пов'язаних з публікацією матеріалів в мережі Інтернет, Ви можете зв'язатися з класним керівником своєї дитини або адміністрацією закладу освіти.

Адміністрація ліцею

Як вберегти дітей та підлітків від кіберзлочинців?

В нинішній час, коли соціальні мережі перебувають на піку популярності, особливо важливо впевнитись, що безпеці дітей нічого не загрожує. Якщо ваша дитина вже досягла того віку, коли може користуватись інтернетом, необхідно навчити її кільком простим правилам безпеки у віртуальному світі, а також зробити все, що залежить від вас самих.

Розміщення комп’ютера

Не ставте комп’ютер у дитячу кімнату. Краще розмістіть його у вітальні, так ви в будь-який момент зможете побачити, які сторінки проглядає ваша дитина. Крім того, так зменшиться ризик відвідування сайтів з вмістом, що має вікові обмеження. Також зменшиться ймовірність контактів з підозрілими віртуальними друзями, що можуть мати злочинні наміри.

Встановіть часові обмеження

Незалежно від того, для яких цілей він використовується, доступ до інтернету має бути обмеженим на щоденній основі. Однак при цьому слід врахувати вік вашої дитини та клас, в якому вона навчається, а також об’єми домашніх завдань, виконання яких вимагає доступу до інтернету. Поговоріть про це з дитиною та разом узгодьте часові рамки користування мережею, і звичайно ж, слідкуйте за їх дотриманням.

Звертайте увагу, що ваша дитина публікує в мережі

В наш час соціальні мережі відіграють вагому роль у житті дітей, оскільки допомагають їм підтримувати зв’язок з друзями та дорогими для них людьми. Однак вони також несуть в собі велику небезпеку при розміщенні фото чи особистої інформації. Попередьте дитину, що публікувати будь-яку особисту інформацію, на зразок телефонів, адрес тощо, небезпечно, бо вона може потрапити до рук злочинців.

Поясніть, чому не треба тиснути на банери та рекламні оголошення

Більшість компаній активно застосовують онлайн маркетинг для ознайомлення цільової аудиторії зі своєю продукцією чи послугами. Деякі рекламують свої товари прозорим способом, проте є й такі, що практикують збір особистої інформації користувачів за допомогою троянських програм, тощо. Поясніть своїй дитині, що клікаючи на банери, можна стати жертвою інформаційного злочину.

Вчасно оновлюйте програмне забезпечення

Поясніть дітям, що не варто відкривати листи від невідомих адресатів, заходити на підозрілі вебсайти та клікати на спливаючі вікна, адже вони дають можливість шкідливим та шпигунським програмам проникнути на комп’ютер. Це, в свою чергу, може привести до збоїв в його роботі та видалення важливої інформації за лічені хвилини.

Проникненню вірусів можна також запобігти, використовуючи найновіші версії програм системи безпеки. Таке програмне забезпечення встановить мережевий екран для блокування спливаючих вікон та шпаринок у системі, через які небажаний програмний код може проникнути у ваш комп’ютер. Не забудьте попередити дітей, аби не вимикали функцію мережевого екрану, також відомого як фаєрвол, та не зупиняли роботу антивірусної програми.

Покупки варто здійснювати тільки на відомих сайтах з хорошою репутацією

Якщо ваша дитина любить здійснювати покупки в інтернеті, попросіть робити це тільки на добре відомих вам сайтах. Також наголосіть, що ні в якому разі не слід вводити номер кредитної чи дебетної картки, точну адресу вашого проживання, паспортні дані тощо, без узгодження цього з батьками. Переконайтесь, що ваша дитина розуміє: ця інформація може легко потрапити до рук кіберзлочинців, що може обернутись для вас великими неприємностями.

Не варто підписуватись на розсилку інформаційних листів

Навіть якщо ваша дитина захоплюється музикою, модою чи життям зірок, не слід заповнювати всі доступні форми для підписки на інтернет-розсилки від сайтів, присвячених музиці, моді чи пліткам про знаменитостей. Поясніть дитині, що іноді в такі форми треба вводити забагато особистої інформації, обмін якою є небажаним. Натомість, можна додати всі цікаві сторінки до закладок та періодично їх відвідувати аби відслідковувати нові публікації.

Допоможіть придумати надійний пароль

Переконайтесь, що ваша дитина використовує складний пароль, який важко зламати. Простий пароль кіберзловмисники можуть легко підібрати та отримати доступ до профілю, яким він захищений. Тому попросіть дитину при реєстрації в соцмережах використовувати складний пароль з великими та маленькими літерами, щоб його було важко дешифрувати. Також попередьте, що не варто давати свій пароль нікому в мережі чи поза її межами.

Зустрічей з віртуальними друзями слід уникати

Якщо ваша дитина вже доросла до підліткового віку, в неї швидше за все є багато віртуальних друзів, та рано чи пізно один з них висловить бажання зустрітись у реальному світі. Поясніть дитині, що таких зустрічей слід остерігатись, оскільки розміщена в інтернеті інформація та фото можуть бути неправдивими.

Час інформаційних технологій дозволяє дітям легко отримувати інформацію та підтримувати зв’язок з друзями та родичами, однак, також робить їх вразливими перед зловмисниками. Прислухайтесь до наших порад і використання всесвітньої мережі стане більш безпечним!

· Встановіть «батьківський контроль».

· Для пристроїв із операційною системою Windows 10 можна за такою послідовністю дій: 1) перейдіть з меню Пуск в розділ «Облікові записи користувачів»; 2) у категорії «Сім’я та інші користувачі» натисніть «Додати члена сім’ї»; 3) операційна система на вибір запропонує створити профіль для дитини або дорослого; 4) обравши відповідний пункт, введіть адресу електронної пошти. Для підтвердження адреси зайдіть в папку вхідних повідомлень електронної пошти. Важливо: операційна система не дозволить активувати «батьківський контроль» для локального облікового запису. Створіть новий профіль для кожного користувача, якого належить контролювати.

· Встановити «батьківський контроль» для пристроїв з операційною системою Android можна за такою послідовністю дій: 1) відкрийте програму «Play Маркет»; 2) у лівому верхньому кутку екрану натисніть на значок «меню» і виберіть «Установки» – «Батьківський контроль». 3) увімкніть означену функцію. 4) обмежте доступ до налаштувань «батьківського контролю», встановивши PIN-код. 5) встановіть такі фільтри: «Додатки, ігри, фільми і серіали. Виберіть максимально допустиме вікове обмеження для контенту», «Музика і книги. Забороніть завантаження і покупку контенту для дорослих». Важливо: «батьківський контроль» діє тільки на тому пристрої, де ви його налаштували. При необхідності ввімкніть його на іншому пристрої, знову виконавши наведені вище інструкції.

· Встановити «батьківський контроль» для пристроїв «iPhone», «iPad», «iPod touch» можна за такою послідовністю дій: 1) перейдіть в меню «Налаштування» – «Основні» – «Обмеження». 2) покрутіть вниз і натисніть «Обмеження», а потім «Включити обмеження». 3) створіть пароль функції «Обмеження». Код-пароль обмежень необхідний для зміни налаштувань або відключення обмежень.

Безпека та загрози Інтернет-середовища для дітей.

Цифрове середовище, дійсно, є небезпечнішим, ніж здається. Діти можуть сприймати свою активність у соціальних мережах, як гру та не розуміти наслідків своїх дій, що може призводити до катастрофічних випадків. На сайті Міністерства освіти і науки можна знайти розділ «БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ» для підвищення рівня обізнаності батьків і вчителів. Зокрема, розміщені поради для батьків щодо організації взаємодії «дитина-інтернет-мобільний зв'язок» від Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі. Чат-бот «КІБЕРПЕС» у Telegram і Viber допоможе дізнатися про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу та анонімно отримати допомогу.

Національна дитяча гаряча лінія:

0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних)

116111 (безкоштовно з мобільних)

онлайн-консультація для підлітків у Teenergizer

чатбот у Telegram і Viber допоможе дізнатися, куди звертатися по допомогу.

На платформі цифрової освіти ДІЯ також можна знайти освітній Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті» про те, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних інтернет-спілок, сексуального насильства.

На сайті Міністерства цифрової трансформації оприлюднено онлайн-посібник «COVID-19. Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів». У ньому розміщена інформація про найбільш актуальні проблеми віртуального життя дітей, способи розв’язання проблем та захист дітей онлайн під час карантину.
Ситуація в інтернеті є дуже небезпечною і швидко змінюється, тому маємо постійно відслідковувати нові тенденції в цифровому середовищі, вчасно на них реагувати та підвищувати обізнаність батьків, вчителів та дітей щодо можливих ризиків. Рекомендації МОН Щодо необхідності проведення додаткових профілактичних заходів в середовищі дітей та підвищення обізнаності батьків.

Міні-книга з правами та правилами безпеки дітей у цифровому середовищі, а також робочий зошит із безпеки в цифровому середовищі за участі персонажа Санго — телефонного ніндзя, який допомагає дітям безпечно та із задоволенням проводити час у мережі.

Кiлькiсть переглядiв: 546

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930